http://www.mon.gov.ua/ - МОН України
http://www.glukhiv.net/index.php/bt - Глухівська міська рада
http://glukhiv-osvita.gov.ua/ - відділ освіти Глухівської міської
ради
https://www.pedrada.com.ua - Педрада портал освітян України
https://www.youtube.com/channel/UCpa-I4ppRaNH433rA5GYW9g - З любов'ю до дітей - Дитячі пісні - YouTube
За статтею 30 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 №2145-VIII визначена обов’язкова прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти.
Вулиці: Есманський шлях, Героїв Крут № 8, 10, Нова, Вокзальна, Індустріальна, Ушакова, Чкалова, Рильський Шлях, Промислова, Гоголя, Лобачевского, Ціолковського, Ковпака № 2, 4
Провулки: Новий, Водотеченський, Сенченка, Гоголя, Чкалова, Індустріальний, Гастелло
Відповідно до рішення виконавчого комітету Глухівської міської ради Сумської області «Про організацію ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів на території Глухівської міської ради» від 21.10.2021 № 288
Ліцензійний обсяг осіб, які виховуються у закладі дошкільної освіти складає 211 дітей.
Фактична кількість вихованців на 01.09.2024 року – 175 дітей.
Мовою освітнього процесу у закладі дошкільної освіти "Світлячок" є державна мова.
На 01.09.2024 року вакансія вихователя закладу дошкільної освіти
(1 штатна одиниця).
Якість дошкільної освіти ми розглядаємо як якість результатів, орієнтуючись на рівень розвиненості та вихованості дітей, їхні особистісні досягнення.
Орієнтиром якості результатів є Державний стандарт - Базовий компонент дошкільної освіти.
У Глухівському ДНЗ:ЦРД «Світлячок» працює одна інклюзивна група для дітей з особливими освітніми потребами.
У приміщенні Глухівського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) «Світлячок» Глухівської міської ради Сумської області створено певні умови для виховання і навчання дітей з особливими освітніми потребами:
у наявності широкі вхідні двері до закладу, на сходах встановлено поручні, на перші та останні сходинки нанесено маркування, встановлено кнопку виклику.
Проте, відсутній пандус.
В закладі створені доступні умови для виховання і розвитку дітей з особливими освітніми потребами:
облаштовано осередки ресурсної кімнати – у наявності стіл для пісочної анімації, сухий басейн з кульками, зона ігор (сортери, піраміди та ін.), бізіборд, ігровий матеріал для конструювання, осередок релаксації та розвантаження;
у фізкультурній залі в наявності килимки-масажери для ніг, гойдалки-балансири, фітболи, канатна стінка для лазання, реабілітаційний інвентар;
для організації корекційно-розвивальних занять обладнаний кабінет практичного психолога;
до штатного розкладу закладу введено посаду асистента вихователя;
у закладі створено Команду психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП.
Згідно зі статею 53 Конституції України держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.
В закладі дошкільної освіти ДНЗ:ЦРД «Світлячок» надання освітніх послуг безкоштовне.
Додаткові платні освітні послуги у 2024-2025 навчальному році у закладі дошкільної освіти не надаються.
Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти, їх переведення та відрахування здійснюється керівником протягом календарного року відповідно до п.8-14 Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року №86)
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/86-2021-%D0%BF#Text
Прийом заяв про зарахування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється також з використанням системи електронної реєстрації.
Шановні батьки!
У ДНЗ:ЦРД «Світлячок» діють правила , які допомагають правильно організувати час перебування у ньому ваших дітей. Запрошуємо Вас дотримуватися таких правил:
1. Своєчасно приводити та забирати дитину з закладу дошкільної освіти.
2. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в заклад дошкільної освіти, мають передавати дитину вихователю. Неприпустимо відправляти дитину до ЗДО саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов’язаний передавати дитину батькам.
3. Приводити дитину в заклад дошкільної освіти в чистому одязі та взутті, згідно санітарно-гігієнічних вимог. Для перебування у приміщенні дитина має мати змінне взуття.
4. Приводити в ЗДО здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та надзвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).
5. Своєчасно повідомляти вихователів групи про хворобу дитини або інші причини її відсутності у закладі освіти.
6. Якщо під час ранкового прийому в ЗДО у дитини виявлено ознаки захворювання, батьки зобов’язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
7.Забороняється передавати дитину стороннім особам, дітям, молодшим 16-ти років та батькам у нетверезому стані.
8. Батьки вносять плату за харчування до 10 числа кожного місяця.
9. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).
10. Будьте взаємно ввічливими з працівниками закладу освіти та іншими батьками.
Законодавче роз'яснення "Булінг у закладах освіти: як реагувати" за посиланням
Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу Кодексу України про адміністративні порушення
Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, -
тягне за собою накладання штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -
тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -
тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -
тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу -
тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.
{Кодекс доповнено статтею 173-4 згідно із Законом № 2657-VIII від 18.12.2018}